Logística i Allotjament

 

La conferència tindrà lloc  al CCCB, carrer Montalegre 5, al barri del Raval.

La 6a Conferència Bianual de la SSN és una conferència no residencial i els participants hauran de gestionar i reservar el seu allotjament.

OPCIONS D’ALLOTJAMENT

L’opció més econòmica és la Residència “Pere Felip Monlau“: http://www.resa.es/Residencias/Pere-Felip-Monlau. El preu per habitació individual i nit són 32€ sense esmorzar (més 4 euros opcionals amb tovalloles). És centric, correcte i ben a prop de la conferència. Per a reserves, podeu enviar un e-mail a resa@resa.es o trucar al 93 394 31 00.

El comitè organitzador també recomana que els participants s’allotgin a la  “Residència d’Investigadors”, una altra opció cèntrica, confortable i ben comunicada. Per a més informació visiteu la seva pàgina. Els preus són molt raonables incloent IVA. Per a fer la reserva, podeu enviar un e-mail a “investigadors@resa.es” o bé omplir el formulari seguint aquest enllaç.

A continuació us facilitem una llista d’altres possibles hotels i hostals, a mode de suggeriment. Tots els allotjaments inclosos s’han seleccionat per la seva ubicació i per rebre bones valoracions dels viatges.

HOSTALS

HOSTAL Direcció Pàgina web
Hostal Boqueria Ramblas, 100 http://www.hostalboqueria.com/
Hostal Rembrandt C/ Portaferrissa http://www.hostalrembrandt.com/
Pensión Casa Blanca Via Laietana, 23 https://plus.google.com/114466311226425600136/about?gl=es&hl=es
Hostal Fernando C/ Ferran http://es.hfernando.com/localizacion.aspx

HOTELS

HOTEL Direcció Pàgina web
Rei Jaume I* C/ Jaume I, 11 http://www.atriumhotels.com/en/hotel-rey-don-jaime-i/hotel/
Hotel Catalunya** C/ Santa Anna, 24 http://hotelcatalunya.net/
Hotel 4 nations** La Rambla, 40 http://www.h4n.com/hotel-overview.html
Hotel Medium Monegal** C/ Pelai, 62 https://www.mediumhoteles.com/es/espana/barcelona/ramblas/hotel-medium-monegal
Hotel Cortes** C/ Santa Anna, 25 http://www.hotelcortes.com/